Головна » 2018 » Липень » 10 » Про Іванковецький ландшафтний заказник
10:09
Про Іванковецький ландшафтний заказник

ІВАНКОВЕ́ЦЬКИЙ ЗАКА́ЗНИК – ландшафтний заказник загальнодержавного значення (від 1983, зі змінами – 1991). Знаходиться на заході від с. Іванківці Городоцького району Хмельницької області площа 1014,5 га. Перебуває під охороною державного підприємсва «Ярмолинецьке лісове господарво». Охороняються мальовничі кам’янисті схили Товтр, гряди, вкриті дубово-буково-грабовими насадженнями природного походження; осередок раритетного ландшафтного і біотичного різноманіття на лівому березі р. Збруч. Трапляються виходи на поверхню вапняків. Зростають численні види рослин, занесених до Червоної книги України, – бруслина карликова, булатка великоквіткова, гніздівка звичайна, коручки пурпурова та чемерникоподібна, любка зеленоквіткова, зозулині сльози яйцеподібні, молочай волинський, підсніжник білосніжний, цибуля ведмежа, скополія карніолійська, які інколи домінують у трав’яному покриві, а також шиверекія подільська, занесена до Червоної книги Міжнаодного союзу охорони природи та Європейського Червоного списку. Входить до заповідної зони національного природного парку «Подільські Товтри». Має велику екологічну, геоморфологічну, естетичну та рекреаційну цінність.

Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Iванковецький"

1. Загальні засади.

1.1 Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Iванковецький". Мальовничі кам'янисті схили Товтрового кряжу, вкриті дубово-грабово-буковими насадженнями. Одне з небагатьох у державі місць зростання суцільних заростей скополiї карнеолiйської, цибулі ведмежої - цінних занесених до Червоної Книги України. Заповіданий постановою РМ УРСР №495 від 12.12.1983 р.
1.2 Загальна площа ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Iванковецький" становить 1014,5 га. Користувач Сатанiвське лісництво Ярмолинецького держлісгоспу.
1.3 Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Iванковецький" входить до складу природно-заповiдного фонду України, який охороняється як національне надбання, є складовою частиною системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
1.4 Ліквідація, реорганізація, ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Iванковецький", а також зміна границь, проводиться згідно чинного законодавства.
1.5 Поштова адреса землекористувача:
Хмельницька область, смт. Ярмолинцi, Ярмолинецький держлісгосп.

2. Мета створення i завдання ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Iванковецький".

2.1 Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Iванковецький" входить до складу природно-заповiдного фонду України.
2.2 Головним завданням ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Iванковецький" є збереження та охорона унікальних ландшафтів Поділля із рідкісними i цінними видами рослин, занесених до Червоної Книги України. Ст. 25 З.У. про ПЗФ України.
2.3 Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Iванковецький", може використовуватись в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних, рекреаційних цілях.

3. Режим території та охорона ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Iванковецький".

3.1 На території заказника обмежується або забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям i завданням передбаченим положенням про заказник.
3.2 Господарська , наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям i завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
3.3 Власники або користувачі земельних ділянок природних об'єктів, оголошених заказником, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму її охорони та збереження. ст. 26 Закону України "Про природно-заповiдний фонд України".
3.4 Проведення такої господарської діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному об'єкту та порушити екологічну рівновагу.
3.5 Будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту i спричинити збитки заповідному об'єкту.
3.6 Геологорозвідувальні роботи, добування корисних копалин, порушення грунтового та рослинного покриву.
3.7 Будь-яке засмічення та забруднення території заказника.
3.8 Надання земельних ділянок під забудову.
3.9 Інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської, естетичної цінності заказника.
3.10 Порушення законодавства України "Про природно-заповідний фонд України" та закону "Про охорону навколишнього середовища" тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.
3.11 Розмір шкоди заподіяної заказникам, визначається на основі затверджених такс.
3.12 Всі види природокористування, що проводяться на території заказників здійснюються за дозволами держуправління екологічної безпеки в Хмельницькiй області в межах, затверджених у встановленому порядку.

Положення розроблене на основі Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

Погоджено:

Директор Ярмолинецького лісгоспу

 

 

Переглядів: 143 | Додав: beethebest | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar